2022.08.06. - szombat 19:00
Orgonakoncert
Nemesvita, Római Katolikus Templom
Fesztivál koncert

Szeretettel meghívjuk Önöket a nemesvitai Szent István király Római Katolikus templomba, 2022.08.06-án (szombaton) 19:00 órától kezdődő orgonakoncertre. Filharmónia Magyarország az elmúlt években mindent megtett azért, hogy a hangszerek királynőjét minél jobban megismertesse a nagyközönséggel. Ezt a célt szolgálja az immár hagyományosan megrendezésre kerülő Orgonák éjszakája program, amely először 2019-ben várta az érdeklődőket. A 2020-as évben a programban több mint 100 regisztrált eseményen, 4 különböző országban, több mint 100 000 orgonasíp szólalt meg. Ehhez a szakmailag magas színvonalú programsorozathoz kívánunk csatlakozni 2022 nyarán.

ELŐADÓK:

Ruppert István - orgona
Hontvári Csaba - trombita

MŰSOR:

Mészáros Zsolt Máté - Koncertnyitány az Orgonák Éjszakájára
Charpentier: Te Deum
Mozart: F-dúr templomi szonáta 5
Vivaldi : D-dúr concerto trombitára és orgonára
Bach: C-dúr toccata
Purcell: D-dúr szonáta
Bellini: G-dúr szonáta
Verdi: Va pensiero