Schallinger-Foidl Artúr

Schallinger-Foidl Artúr_kicsiSchallinger-Foidl Artúr 1995-ben született Budapesten. 5 évesen kezdett zongorázni tanulni. Orgona tanulmányait a Budapesti Bartók Béla Konzervatóriumban kezdte Szathmáry Lillánál. Ezek alatt az évek alatt fordult érdeklődése a régizene felé. 2011-ben harmadik, 2013-ban pedig megosztott első helyet szerzett a Középiskolák Közötti Országos Orgonaversenyen. Ebben az évben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre. Fassang László, Pálúr János, Ruppert István és Szabó Balázs növendékeként tanult, 2018-ban orgona mesterdiplomát, 2019-ben tanári diplomát szerzett. Spányi Miklósnál csembalózni tanult. Zeneakadémiai tanulmányai mellett viola da gambázni kezdett Kallai Nóránál. Számos régizenei kurzuson vett részt, ahol continuójátékot, kamarazenét, viola da gambát és orgonát tanult (Dinyés Soma, Christoph Urbanetz, Jordi Savall, Michel Bouvard, Hans-Ola Ericsson). Olyan barokk zenekarokkal játszott együtt, mint a Miszla Baroque Orchestra, Musica Profana (HU), Musica Temprana (NL) és a Budapest Bach Consort. 2014-ben megalapította saját együttesét, a Bacchus Consort-ot, mellyel számos, hazánkban egyedülálló műsort és ifjúsági előadást tudhatnak maguk mögött. Két legsikeresebb műsorukból idén nyáron készült lemez. Rendszeresen közreműködik a Magyar Rádió Zenekarával és az Óbudai Danubia Zenekarral, mint orgonista, csembalista. 2020-ban elnyerte a Fischer Annie Előadóművészeti Ösztöndíjat. Jelenleg Szászvárosi Sándornál folytatja viola da gamba tanulmányait, ez év szeptemberétől pedig a Zeneakadémia Doktori Iskolának első éves hallgatója.  

fotó: Sepsi Botond

Az új adatvédelmi tájékoztató <a href="http://egyhazzeneifesztival.hu/adatvedelmi-tajekoztato/">ITT</a> elérhető. A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás