Nagy László Adrián

Nagy László AdriánNagy László Adrián 1968-ban született, Budapesten. A Zeneakadémia zongora szakán Keveházi Gyöngyi és Falvai Sándor növendéke volt. Elvégezte a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi karát, miközben Bartl Erzsébetnél orgonálni kezdett. 1997-ben Csanádi László növendékeként orgona-művészi diplomát szerzett a Zeneakadémia szegedi Konzervatóriumában.
Azóta tanított a veszprémi hittudományi főiskola egyházzene szakán, a zsámbéki tanítóképző főiskolán és Budapesten, a III. kerületi zeneiskolában. Ugyancsak azóta Budán a Margit körúti ferences templom orgonistája.
2002 őszétől a Honvéd Együttes Férfikarának korrepetitora.
2013-2018 a Magyar Állami Operaház Erkel Színháza kórusának korrepetitoraként is dolgozott.
A Budapesti Fesztiválzenekar orgonistája, emellett fellép különböző jazz-formációkkal és színházi produkciókban is.
Rendszeresen koncertezik szólistaként, kamarazenészként és kóruskísérőként is.
1999-ben a Nemzetközi Liszt Ferenc Orgonaverseny döntőjében a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma különdíját nyerte el.
2003 decemberében jelent meg első szóló CD-je Korálfantázia címmel a Hungaroton gondozásában. Azóta számos CD-n szerepelt közreműködőként.

Az új adatvédelmi tájékoztató <a href="http://egyhazzeneifesztival.hu/adatvedelmi-tajekoztato/">ITT</a> elérhető. A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás