Programok Rólunk Érdekességek Pályázatok
2021.05.18 - 23.
Con Spirito - Egyházzenei Fesztivál
Pécs, Szeged, Veszprém

Pünkösdkor minden évben megrendezi Egyházzeni Fesztiválját a Filharmónia Magyarország. 2021-ben, az Eucharisztikus világkongresszus évében a római katolikus egyházzene volt a 6. Con Spirito Egyházzenei Fesztivál fókuszában.

Ebben az évben egyházzene kimagasló együttesei mellett, liturgikus alkalmakra, különleges beszélgetésre is sor került, egy online sétára is lehetőség nyílt a pécsi Püspöki Palotában Felföldi László pécsi megyéspüspök kalauzolásával, de Pécs a magyar Salzburggá is változott egy estére. Az esemény fellépői között köszönthettük többek közt a régizenei élet kimagasló művészeit Vashegyi Györgyöt, az Orfeo Zenekart és a Purcell Kórust, valamint a nagymúltú Bécsi Zeneművészeti Egyetem Gregorián Szkóláját.

2022-ben új központtal, új fókusszal, de ugyanilyen fantasztikus programokkal várjuk a közönséget.