Királyi hatalmasságok zenei élménye 4 városban

Az angol kóruskultúra egyik legsikeresebb énekegyüttese, a Choir of New College Oxford az Egyházzenei Fesztivál keretein belül Budapestre, Pécsre, Debrecenbe és Nyíregyházára látogat. A Choir of New College Oxford az Egyesült Királyság egyik leghíresebb, legnagyobb hagyományokkal rendelkező énekegyüttese. Azon kevés Oxbridge, azaz a két patinás egyetemváros, Oxford és Cambridge kórusai közé sorolható, mely elődei a tizennegyedik századtól folyamatosan működnek. Alapítója a New College egyetemet is létrehívó William Wykeham. Kezdetben csak tizenhat fiú, korunkban már harminc szolgálja énekével az egyházközségét. A középkorban nemcsak az éneklés volt feladatuk, de a nagy társadalmi becsben álló egyetemi hallgatók is elszalajthatták a fiúkat egy-egy korsó sörért. Ma már a világ vezető kórusai között szerepelnek, repertoárjuk az egyházi zene minden területét felöleli: az anglikán egyház énekei, zsoltárosai mellett Bach, Purcell, Palestrina, Fauré művei csendülnek fel éteri összhangzatokban.  Napi kápolnai szolgálatok, stúdió felvételek, valamint pódiumfellépések színesítik feladataikat. Szolgálatukért cserébe javadalmazást is kapnak, és nem utolsó sorban ígéretes zenei pálya állhat előttük felnőttként is.